При вирощуванні будь-якого сорту незалежно від призначення врожаю (столова картопля, насіннєва, чи для промислової переробки), неодмінно треба враховувати елементи сортової агротехніки, рекомендовані власником сорту.
Це – нюанси щодо підготовки насіння: глибина та густота садіння, стійкість до захворювань, інтенсивність захисту, вибір протруйника, умови зберігання врожаю і потреба в елементах мінерального живлення.
В умовах світового здорожчання енергоресурсів та невпинного підняття цін на агрохімікати, норми внесення мінеральних добрив набувають особливого значення.
Як отримати не лише достойний врожай, а й при цьому знизити його собівартість – основне завдання, яке доводиться вирішувати в полі.
Тож селекціонери пропонують з цією метою вирощувати сорти AGRICO, такі як: ‘Арізона’ і ‘Еволюшн’, вони потребують на 10% нижчої норми внесення азоту. Сорт ‘Парадізо’, який вимагає на 20% менше цього ж елементу. Сорт ‘Алюетт’, що має надзвичайно високу стійкість як листя, так і бульб до збудника фітофторозу, чудово підходить для органічного вирощування при значному зниженні фунгіцидного навантаження. Перелік цих сортових особливостей можна продовжувати і продовжувати.
Протягом сезону 2022 в межах проекту #КартопелькаUA команда технологів ТОВ «АГРІКО УКРАЇНА» на полях своїх партнерів ТОВ «Яловицька Агротехнологія» (Рівненська область) і СФНВГ «Коваль» (Тернопільська область) досліджувала, як реагують сорти AGRICO на знижені норми внесення мінеральних добрив.
Для цього з системи живлення вилучили дороговартісні комплексні добрива NPK при садінні і внесли лише прості добрива:
Але при цьому провели три позакореневі обробки посадок картоплі сумішшю макро-, мікроелементів і амінокислот.
Отримали неочікувано цікаві результати щодо продуктивності промислової картоплі в умовах азотного дефіциту, якими хочемо поділитися з вами. З надією, що результати наших експериментів допоможуть вам з вибором сорту і оптимізації ощадної системи живлення.
Переможцями у цих змаганнях виявилися сорти ‘Рів’єра’, ‘Арізона’, ‘Еволюшн’, ‘Парадізо’ і ‘Мадлен’.
Матеріал підготував Віктор Семенович Різник - експерт з агрономічного супроводу в рамках Програми USAID з аграрного і сільського розвитку (АГРО), яка виконується компанією Chemonics Internetional, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID)